Avaleht

Liikmesriikidel peab säilima õigus immigratsiooni ise reguleerida

Liikmesriikidele peaks jääma õigus individuaalsete immigratsiooniregulatsioonide kasutamiseks, et vajadusel tagada paindlikkus, seisab Eesti Tööandjate Keskliidu Siseministeeriumile saadetud kommentaaris Euroopa Liidu sinise kaardi direktiivi kohta.

Tööandjad leiavad, et kõik Euroopa Liidu liikmesriigid konkureerivad kõrgkvalifitseeritud immigrantide pärast ja ühtne jäik regulatsioon ei pruugi piisavalt arvestada Eesti huvidega. Meie seisukoht on, et EL sinine kaart peaks jääma üheks alternatiiviks kõrgkvalifitseeritud immigrantide toomiseks Euroopa Liitu. Euroopa Komisjon peaks enam mõtlema, kuidas tagada ka madalama elatustasemega liikmesriikide konkurentsivõime kolmandatest riikidest kõrgkvalifitseeritud tööjõu värbamisel.

ELi sinise kaardi direktiivi muudatuste eesmärk on tugevdada Euroopa Liidu (EL) konkurentsivõimet ja majanduskasvu, soodustades kõrge kvalifikatsiooniga töötajate elamist ja töötamist ELis. Ettepanekuga sõnastatakse ümber kehtiv EL-i sinise kaardi direktiiv 2009/50/EÜ. Ettepaneku kohaselt soovib Euroopa Komisjon ühtlustada ja lihtsustada EL-i sisenemise tingimusi, senisest enam võimaldada tööga seotud eesmärkidel liikmesriikide vahelist liikumist, vähendada välismaalastele makstava töötasu suuruse ning eelneva töökogemuse nõuet, laiendada direktiivi sätteid rahvusvahelise kaitse saanutele ja ELi kodanike perekonnaliikmetele jne.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields