Katrina Laurson: Kasu läbimõeldud praktikast kaalub vaeva üle
Katrina Laurson, Eesti Energia järelkasvu suunajuht
Et Eesti Energias sooritatav praktika oleks kõrge kvaliteediga, palume alati oma töötajatel põhjalikult läbi mõelda, mis on konkreetse praktikakoha loomise eesmärk, kas meil on võimalik noorele aega pühendada ning kuivõrd sisukaid ülesandeid saame talle pakkuda. See võimaldab meil jõuda õigete inimesteni, näha nende tõelist potentsiaali ning saada tehtavast tööst reaalset kasu.
Igal aastal käib Eesti Energia ettevõtetes praktikal ligikaudu 300 õppurit – pooled neist liituvad meiega suveperioodil, ülejäänud muul ajal. Suviseks kõrgperioodiks valmistume juba aasta alguses, kui viime organisatsioonis läbi ulatuslikuma praktikantide vajaduse kaardistuse. Kevadistele konkurssidele anname avalöögi „Võti Tulevikku“ karjäärimessil.
Selleks, et praktikandid end meie juures hästi tunneksid, korraldame neile spetsiaalseid üritusi ja kaasame nad ka meie ühisettevõtmistesse. Igal praktikandil on juhendaja, optimaalne praktika kestus on kaks kuud.
Praktikavõimaluste pakkumise eesmärk on luua võimalikult varakult kontakt perspektiivikate noortega. Usume, et varasem positiivne kokkupuude võib saada otsustavaks, miks valib noor hiljem tööturul teiste huvipakkuvate variantide vahel kaaludes tööandjaks just meid. Seda toetab ka statistika: keskmiselt iga kaheksas uus töötaja on varem Eesti Energias olnud praktikal.