Avaleht

Ettevõtja arenguprogrammis olgu eelkõige koht innovatsiooni panustavatele ettevõtetele

Eesti Tööandjate Keskliidu hinnangul on Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis valmiva Ettevõtja arenguprogrammi meetme põhimõte, mille kohaselt toetatakse programmis osalevaid ettevõtjaid konkreetse organisatsiooni arenguvajadustest lähtuvalt, õige suund.

Programmi üks keskseid eeldusi on, et ettevõtjad vajavad abi pikaajalisel planeerimisel ja arvame, et MKM näeb probleemi õigesti. Samas leiame, et need, kellele on ambitsiooni ja kes plaanivad oma arengut ette, saavutavad suurema tõenäosusega parema tulemuse. Ettevõtluses peaks tahtmine ja initsiatiiv olema ikka eeskätt ettevõtja käes ja seetõttu ei pea me mõistlikuks anda riigi toetust neile, kes pole omal initsiatiivil pidanud vajalikuks 3-5 aastaks ette plaane seada. Ehk et – programmis osalemiseks peab meie hinnangul ettevõttel olemas olema arenguplaan, mille järgi on juba mõnda aega tegutsetud. EASi toel saaks seda plaani siis vajadusel praavitada ja edasi arendada, seisab Eesti Tööandjate Keskliidu esitatud seisukohas.

Rõhutame, et eelistada tuleks ettevõtjaid, kes tekitavad uut know how’d, annavad ühiskonnale lisandväärtust. Seepärast võiks meie hinnangul toote- või teenusearendus ja/või TA tegevused olla programmi kohustuslikud osad.

Teeme ettepaneku võimaldada programmis osaleda ka suurettevõtetel (praegu on programmis osalejad piiritletud VKE-dega). Programmi toel saavutatud kasvu abil võib mõni suurettevõte tuua Eesti majandusele väga olulist lisandväärtust.

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields