Avaleht

Ericsson: inimeste võimestamine on vananevas ühiskonnas oluline

Käes on suvi ja tudengitel võimalus sooritada oma õppeprogrammist tulenev praktika tööandjate juures, kes hea meelega võtavad abikäsi seoses puhkusteperioodiga. „Kasutegur on suur mõlemale osapoolele,“ ütleb Ericssoni Baltikumi personalijuht Katri Jürine, kelle sõnul on see ettevõtetele võimalus end tööandjana tudengitele tutvustada ja koguda uusi värskeid ideid.

„Praktika läbi kaardistame tulevikuks andekaid ja tublisid inimesi mõeldes ettevõtte järelkasvule,“ selgitab Jürine. Tema sõnul on praktikale soovijate arv pidevas kasvutrendis ning huvi suvel peale puhkamise midagi põnevat teha on suur. „Meil on hea meel, et saame praktikandid võtta ka sellisel keerulisel ajal, kus suurem osa värbamisest, sisseelamisest, koolitustest ning tiimitööst toimub virtuaalsetes keskkondades. Isegi kogu meie tootmist saavad praktikandid uudistada läbi 360 kraadi interaktiivse virtuaalkeskkonna. Püüame olla innovaatilised ja leidlikud igal hetkel!“, räägib ta.

Sel aastal on Ericsson Eestis 47 praktikanti, kellest 34% on välistudengid. Lõviosa praktikantidest ehk 76% õpivad TalTechis, järgnevad 8% Tallinna Tehnikakõrgkool, 8% erinevad välisülikoolid, 4% Tallinna Ülikool ning 4 % Ettvõtluskõrgkool Mainor.

„Meie ettevõttes on 50-st eri rahvusest inimesi ning igapäevane töö käib ka inglise keeles. See võimaldab meil hõlpsalt kaasata välistudengitest praktikante kõigisse protsessidesse,“ selgitab ettevõtte esindaja. Tema sõnul on välistudengite seas trend, et ametlik õppeprogrammi praktika on neil varasemalt läbitud, saadud on ka töökogemusi ning Ericssoni praktikale kandideeritakse eelkõige oma portfoolio laiendamiseks ja uute kogemuste saamiseks. „Muidugi toetame pidevat enesearendamist ning püüame pakkuda kõigile praktikantidele sobivaid väljakutseid,“ kinnitab Katri Jürine.

Välisüliõpilaste osatähtsus kogu Eesti kraadiõppe tudengite hulgas on aasta-aastalt kasvanud. Eelmisel õppeaastal õppis Eesti ülikoolides rohkem kui 5 000 välistudengit. „Statistikaameti andmetel on selle tõusva numbri taga fakt, et viimase 12 aasta jooksul on kogu Eesti tudengite arv vähenenud rohkem kui 20 000 õpilase võrra. Seega, need vabaks jäänud kohad täituvad välistudengitega, sest hoolimata kõigest, teatud sektorites napib meil kompetentseid töökäsi,“ ütleb Ericssoni Balti regiooni personalijuht Katri Jürine. „Kui Eesti üliõpilasel on olemas kodune sotsiaalvõrgustik, mis aitab lihtsamini leida õpingute kõrvale töö, kus hiljem ka kohustuslik praktika sooritada, siis välistudengil tuleb endal rohkem vaeva näha, ennast tõestada ning haarata kinni pakutavatest võimalustest,“ selgitab Jürine kaugemalt tulevate noorte kõrget motiveeritust.  

„Praktikal on oluline olla aktiivne ja julge, luua kontakte ning näidata üles entusiasmi õppida. Hindame praktikante, kes tahavad olla kaasatud ning näitavad üles huvi ettevõtte eri valdkondade ja tegevuste suhtes. Kindlasti tasub jääda iseendaks ning näidata nii kandideerides kui töötades julgelt oma erinevaid külgi, sest uue tulija värsked ideed ja ettepanekud on väärtuslikud. Oleme avatud ning kaasavad, sest see toob kasu ka ettevõttele, rikastab meie kultuuri ning rajab teed uute lahendusteni,“ sõnab Katri Jürine.

„Vananevas ühiskonnas peame võimestama kõiki inimesi, kes panustavad ühiskonda läbi tööjõuturu ning oma portfoolio laiendamise. Välisüliõpilased praktikantideks on üks võimalus jätkusuutlikule tegevusele, kuna kohalikke tudengeid lihtsalt ei jagu kõigile ettevõtetele ning erinevus rikastab. Praktikandid toovad igal juhul organisatsiooni värskeid mõtteid ja uusi vaatenurki,“ võtab Ericssoni Baltikumi personalijuht Katri Jürine teema kokku.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields