Avaleht

EETAL pöördumine seoses COVID 19 pandeemia mõjudega eratervishoiuasutustele

Eesti Tööandjate Keskliit saatis Sotsiaalministeeriumile pöördumise, milles avaldasime toetust Eesti Eratervishoiuasutuste Liidu soovidele seoses COVID-19 mõjudega eratervishoiule. 


Lugupeetud minister, 

Eesti Eratervishoiuasutuste Liit pöördus 30.04.2020 Teie poole seoses COVID-19 pandeemia mõjudega eratervishoiule.

Kehtestatud piirangud tõid kaasa olukorra, kus eratervishoiutöötajatel ei olnud eriolukorra tõttu ligi kuu aja jooksul võimalik patsiente ravida.  Eesti Eratervishoiuasutuste Liidu andmetel on see kaasa toonud patsientide arvu vähenemise 80% ulatuses ning ettevõtete sissetulekute languse enam kui 2 miljoni euro võrra. See avaldab negatiivset mõju nii töötajate töötasule kui ka eratervishoiuasutuste üldisele majanduslikule olukorrale.

Eesti Tööandjate Keskliit soovib omalt poolt rõhutada vajadust toetada eratervishoiuasutusi sarnaselt teiste sektoritega, mis saavad läbi erinevate meetmete riigilt kriisist väljumiseks rahalist tuge.

Palume arvestada sellega, et ka mitmed eratervishoiuasutused töötasid kriisi ajal eesliinil ning panustasid olulisel määral, et tagada nii töötajate kui patsientide turvalisus COVID-19 pandeemia ajal. Kuna kriisist väljumine kestab meditsiinisektoris pikemat aega, ning säilima peab valmidus ka viiruse järgmisteks laineteks, on eratervishoiu valdkonna jätkusuutlikkus oluline kogu riigile.

Terviklik pöördumine asub siin.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields