Distantsõpe sunnib koole otsima uusi võimalusi
Igas koolis on kevad tihe ja kiire periood ning samuti ka Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor, kus toimusid esimesed teadaolevad e-eelkaitsmised. Kooli jaoks on väga oluline hoida õppetöö samas rütmis nagu seda näeb ette akadeemiline kalender ja teha endast kõik, et juunis oleks üliõpilastel võimalik kool lõpetada. Selle eesmärgi saavutamiseks sunnib hetkeseis riigis ja maailmas meid kõiki leidma uusi ja põnevaid lahendusi tekkinud olukorrale.
Ettevõtliku ja dünaamilise koolina võttis Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor kasutusele lõpu- ja magistritööde e-eelkaitsmised. e-eelkaitsmiseks kohtuvad üliõpilased ja kaitsmiskomisjon Skype’i vahendusel ning kogu protsess toimub õppeinfosüsteemi esitatud valmiva töö, eelkaitsmisaruande ning videovestluse põhjal. Sarnaselt tavapärasele olukorrale osalevad kaitsmisel ka teised üliõpilased, kes saavad kuulata kursusekaaslaste esitlusi ning panna kõrva taha komisjoni poolt tehtud soovitused ja tähelepanekud.
Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor osales kahel päeval e-eelkaitsmisel ligi 40 magistriõppe tudengit ning saame kinnitada, et tegemist on väga eduka ning innovaatilise lahendusega. Järgnevatel päevadel toimub analoogseid kaitsmisi ka teistel erialadel ning kokku saavad enda lõpu- või magistritööd esitleda ligi 200 tudengit, kellele ligi 50 kaitsmiskomisjoni liiget (igas komisjonis 2-3) annavad sisukat tagasisidet töö arendamiseks ja lõpetamiseks.
Esimeste päevade kogemuse põhjal saame kinnitada, et digiriigile omaselt tundsid kõik osapooled end kaitsmistel väga hästi ning vabalt ja arvatavasti oleme sellise praktikaga liikumas uue normaalsuse suunas. See, kuidas toimuvad mai teises pooles lõpukaitsmised, on veel selgusetu, kuid meie oleme valmis!
#saame hakkama
Autor: Janus Paurman, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor magistriõppe juht