Avaleht

BusinessEurope: Praeguses kriisis vajame tugevat Euroopat

Eesti Tööandjate Keskliidu katusorganisatsioon BusinessEurope koostas pöördumise Euroopa Liidu riigipeade kohtumiseks.  23 suurt Euroopa ettevõtjat tegid ühispöördumise, et ärgitada poliitilisi juhte üles näitama solidaarsust kõigi ELi liikmesriikide vahel rohkem kui kunagi varem ja töötama tugeva Euroopa nimel. Ühtne turg peab olema kriisi seljatamise keskne tööriist ja EL peab tagama liikmesriikidele juurdepääsu finantsilistele vahenditele, mis taastumiseks on vajalikud. 

Avaldame pöördumise tõlgitud kujul täies mahus:

Lugupeetud Euroopa Liidu juhid

COVID-19 pandeemiaga kaasnevate erakorraliste väljakutsete ületamiseks peab Euroopa Liit näitama, et organisatsioon on midagi enamat, kui pelgalt liikmesriikide kogum. Kiireloomulisuse tõttu on liikmesriigid eraldiseisvalt viimastel nädalatel võtnud õigustatult juhtpositsiooni, kuid pikas plaanis on selliselt meetmed liiga hajutatud. Kriisist toibumisel saavad töötada ainult ühised Euroopa lahendused, asetades ühtse turu keskseks instrumendiks. Rohkem kui kunagi varem vajame tugevat Euroopat, kus selle valitsused, ettevõtted ja kodanikud näitavad üles solidaarsust.

Näiteid solidaarsusest võib leida kõikjal meie mandril: vabatahtlikest, kes õmblevad kodus nurga taga pagaritöötajatele maske, desinfitseerimisvahendeid annetavatele ettevõtetele ja valitsustele, kes korraldavad meditsiiniseadmete ühiseid hankeid. Kuid kiusatus vaadata sissepoole on tugev. Siin peavad Euroopa valitsused olema esirinnas, näidates üksteise suhtes üles solidaarsust, tagades kõigile liikmesriikidele juurdepääsu nende taastamiseks vajalikele finantsilistele vahenditele ning tagades ühtlasi, et nende kodanikud saavad aru lisandväärtusest, mida meie ühine Euroopa annab enneolematule ja raskele olukorrale.

Oma igapäevases äritegevuses näeme, et reageerimine praegusele kriisile vajab rohkem Euroopat ja see algab meie ühiselt Euroopa turult. Oluline on tagada oluliste kaupade, näiteks meditsiini-, farmaatsia-, toidu- ja energiavarude vedu ja teenuste kättesaadavus. Ühtse turu toimimise toetamiseks on väga tervitatavad Euroopa Komisjoni algatused nagu näiteks „Rohelised rajad“ ja töötajate vaba liikumine. Kutsume teid üles tegema kõik endast oleneva, et tagada viivitamatu kasutuselevõtt kohapeal.

Kasutame võimalust ja avaldame tänu kõigile neile, kes teevad viiruse leviku vähendamiseks tööd, suurendades meie suutlikkust selle mõjuga toime tulla. Erilist tänu avaldame neile, kes on näidanud erakordset julgust nii haigete ravimisel kui ka elutähtsate hüvede säilitamisel, millest sõltub meie kõigi edu.

Lugupidamisega

 

Claude Alber, Collins Aerospace’i Euroopa asepresident

Guillaume Alvarez, Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika vanem asepresident, Steelcase

Maurici Lucena Betriu, AENA Hispaania lennujaamade tegevjuht

Markus Borchert, Nokia Shanghai tegevjuht ja Nokia

Hiina president / president DIGITALEUROPE

Emilio Braghi, Novelis Europe / European Aluminiumi juhataja ja asepresident

Martin Brudermüller, BASF-i tegevjuht

Armando Brunini, SEA Milano lennujaamade tegevjuht

Neil Carr, Euroopa, Lähis-Ida, Aafrika ja India Dow’i president  

Régis Degelcke, endine juhataja Auchan Retail

/ President EuroCommerce

Chris Delaney, president Goodyear Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas

Daniele Ferrari, tegevjuht Versalis (Eni) / president Cefic

Pierre Gattaz, Radialli juhatuse esimees / BusinessEurope president

Mark Green, AES Euraasia president

Lars Hanseid, EMEA president, 3M Ilham Kadri, tegevjuht Solvay

Jost Lammers, Müncheni lennujaama tegevjuht / ACI EUROPE president

Michael Manley, tegevjuht Fiat Chrysler Automobiles / ACEA president

Silviu Popovici, Euroopa ja Sahara-taguse Aafrika president PepsiCo

Niels Pörksen, Südzucker AG tegevjuht

Ignasi Ricou, tegevjuht GBFoods

Lou Rivieccio, UPS Europe president

Malcolm Sheil, Europe Kerry Grupi president ja tegevjuht

Jean-Christophe Tellier, UCB tegevjuht / EFPIA president

 

 

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields