Avaleht

Avalik-õiguslike ülikoolide info Ukraina õppuritele

Kõik Eesti avalik-õiguslikud ülikoolid: Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Maaülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool,Tallinna Ülikool ja Tartu Ülikool soovivad Ukrainat aidata.

Siin juba õppivad Ukraina üliõpilased on kevadsemestril vabastatud õppemaksust. Ukrainast pärit tudengid saavad taotleda vajaduspõhist eritoetust.

Ülikoolid on loonud eraldi stipendiumifondid, läbi nende on võimalik toetada Ukraina üliõpilasi. Info on ülikoolide kodulehtedel (kirjas allpool on kodulehed). Tallinna Tehnikaülikool maksab Ukraina üliõpilastele juuni lõpuni 450 eurot kuus stipendiumit. Sarnaseid stipendiume planeerivad ka teised ülikoolid vastavalt oma võimalustele. Muudetud on ülikoolide sisemisi regulatsioone, nt akadeemilise puhkuse võimalus.

Uued üliõpilased. Õppekohad ja tingimused on täpsustamisel, ülikoolide senatid täpsustavad neid. Tallinna Tehnikaülikool on valmis vastu võtma Ukraina üliõpilasi, kes on üle akadeemilise lävendi, soovivad õppida ja on heade kavatsustega. Tallinna Tehnikaülikoolil tuleb tudengite vastuvõtmisel arvestada ka inglisekeelsete õppekavade sisu ja profiiliga – küberkaitse, energeetika, tööstuse julgeoleku või e-riigisüsteemide õppekavadel on tegemist infotundlike valdkondadega. Loodud on fond Ukraina tudengite (eriti nende, kes peaksid tulema) toetamiseks SIIN

Ülikoolide veebid:
https://www.artun.ee/en/ukraine/
https://eamt.ee/en/the-estonian-academy-of-music-and-theater-is-ready-to-offer-study-opportunities-to-ukrainian-refugees/
https://www.emu.ee/en/ukraine
https://www.tlu.ee/en/ukraine
https://taltech.ee/en/ukraine
https://ut.ee/en/ukraine
https://ebs.ee/ukraine

Rakenduskõrgkoolid on valmis Eestisse tulnud Ukraina noori toetama ja leidma paindlikke lahendusi nende pooleli jäänud haridustee jätkamisel. Mitmed koolid on valmis avama täiendavaid õpperühmi ja pakuma keeleõpet. Samuti aidatakse töökohtade vahendamisel ja majutusvõimaluste pakkumisel.

Foto: Canva.com

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields