Avaleht

Arvamusfestival ootab aruteluideid

Arvamusfestival peab tänavu 10. sünnipäeva ja ootab kõiki programmi oma teemat pakkuma. Programm saab kokku avaliku ideekorje tulemusena, mis toimub 1.-13. märtsil 2022.

Ideekorjesse on oodatud kõik arutelupüstitused, mis vajaksid ühiskonnas lahti rääkimist ja mõtestamist. „Selle aasta märksõnadeks on demokraatia, kriisid ja kohanemine. Vaatame tagasi viimasele kümnele aastale ja sellele, kuidas me kõigi nende tänaste kriisideni jõudnud oleme. Mõtleme ühiselt, kuidas neist välja tulla ja uue olukorraga kohaneda. Ühiskonna lõhestumise tingimustes, mis pandeemiaga kaasas on käinud, tahame ka hea arutelutava uuesti fookusesse tuua,“ rääkis Arvamusfestivali programmijuht ja eestvedaja Kaspar Tammist.

Tema sõnul on ideekorjesse oodatud ka kõik teised ideed, mis käsitlevad aktuaalseid ja olulisi küsimusi või vajavad ühist mõttetööd. Ideid oodatakse eraisikutelt, ettevõtetelt ja organisatsioonidelt üle Eesti, ainus tingimus idee esitamiseks on valmisolek arutelu ka ära korraldada.

Kui viimased kaks aastat on Arvamusfestival koroonapiirangute tõttu toimunud pisut väiksemas mahus, siis sel aastal plaanib korraldusmeeskond taastada festivali pandeemiaeelse suurejoonelisuse. „Paneme suurt rõhku mitmekülgse, huvitava ja hariva aruteluprogrammi loomisele, kuid lisaks mõtleme sellele, kuidas festivali kümnendat sünnipäeva tähistada. Loome sel aastal Paidesse pidulikuma õhkkonna ning ootame väärilisi ideid ka kultuuriprogrammi, mis aitaks tähtsat sündmust tähistada,“ sõnas Tammist.   

Aruteluideed valitakse välja märtsi lõpus ning Arvamusfestival toimub 12.-13. augustil. Lisainfot ja ideekorje ankeedi leiab festivali koduleheküljelt.

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields