Avaleht

Arenguseire Keskuse aastakonverents Teistmoodi tulevik juba 15. juunil

Hea tulevikuhuviline!

Oled oodatud Arenguseire Keskuse VI aastakonverentsile „Teistmoodi tulevik“, mis toimub kolmapäeval, 15. juunil 2022 virtuaalses keskkonnas Worksup. Seekordne konverents keskendub Eesti pikaajalisele toimetulekule muutuvas maailmakorras. Osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 13. juunil. Lingi konverentsiga liitumiseks saadame päev enne üritust.

Ajakava ja registreerimine: https://arenguseire.ee/uritused/konverents-teistmoodi-tulevik-2022/ 

Sõda Ukrainas muudab maailma rohkem kui seda suutis koroonaviirus. Külma sõja järel tekkinud jõudude vahekord ja rahvusvahelised suhted on löögi all, tõenäoliselt pöördumatult ümber kujunemas. Sõja vahetu mõju Eestile väljendub sõjapõgenike vastuvõtmises ja majanduse lahti sidumises vene turust.

Konverentsi peaesineja on Euroopa Ülikool-Instituudi avaliku valitsemise kooli direktor Alexander Stubb, kes keskendub sõjale Ukrainas ja kuidas see maailma muudab. Kõrghariduse kui ühiskonna hea kohanemisvõime olulise tagatise ees seisvatest väljakutsetest räägib Charles Clarke, endine Suurbritannia haridusminister ja raamatu „The University Challenge: Changing universities in a changing world“ kaasautor. Eesti kõrghariduse tulevikustsenaariumeid tutvustab Arenguseire Keskuse ekspert Uku Varblane.

Pealelõunal räägib Arenguseire Keskuse ekspert Magnus Piirits, millist mõju võivad Ukraina sõjapõgenikud avaldada Eesti rahvastikule, tööturule ja sotsiaalsüsteemile aastani 2100. Ukraina sõja mõjudest toorme- ja muudele sisendhindadele Eesti majanduses räägib Luminori peaökonomist ja endine Arenguseire Keskuse uuringute juht Lenno Uusküla. Advokaadibüroo TRINITI vandeadvokaat ja partner Karmen Turk keskendub oma ettekandes andmekasutuse suurendamise võimalustele Eestis, mis aitaks kaasa kiiremale digiarengule. Konverentsi teemad võtab kokku ekspertide ja poliitikute vestlusring.

Päeva juhib Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Kutset võib jagada! Ootame osalema!

Tea Danilov
Arenguseire Keskuse juhataja

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields