Tööandjad jagasid kogemusi Jakob Westholmi Gümnaasiumi hariduskonverentsil
Jakob Westholmi Gümnaasiumi sünnipäevaga seoses toimus seal gümnaasiumiõpilastele suunatud konverents. Konverentsi eesmärk oli pakkuda õpilastele eriilmelisi loenguid ja huvitavaid lektoreid.
Eesti Tööandjate Keskliidu liikmetest jagasid kogemusi G4Si personalijuht Indrek Sarjas, Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu tegevjuht Katre Savi ja AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Maarjo Mändmaa, kes rääkisid noortele, millist töötajat on tööandjale vaja.
AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Maarjo Mändmaa kommenteeris hariduskonverentsil käimist: “Mul oli väga huvitav külastada 13.veebruaril Jakob Westholmi Gümnaasiumi ja karjääripäeva raames tutvustada gümnasistidele meie ettevõtte tööd. Kuigi minu kolleegid on „Tagasi kooli!“ raames varasemalt koole külastanud ning õpilastele meie tegevusvaldkonnast rääkinud, siis minul seda kogemust ei olnud.
Noored on ju potentsiaalne tööjõud, kellele soovime ettevõttes töötamist turundada. Neid võib püüda kõnetada erinevate meediakanalite vahendusel, kuid vahetu kontakti ja otsesuhtlust see ei asenda.
Tunnistan ausalt, et minu jaoks oli see kogemus väga õpetlik. Kuigi olin teinud ettevalmistusi, sain aru, et meie tegevusvaldkonna (psüühilise erivajadusega inimeste hoolekanne) puhul tuleb nii noorte ja väheste kogemustega inimestega suhtlemisel alustada kõigepealt erivajadusega inimeste kogukonda kuulumise õiguse selgitamisest. Alles pärast seda kui osatakse näha ja mõista väärtust selles, et erivajadusega inimesed on võrdsete õigustega ja peaks olema ka võrdsete võimalustega osa ühiskonnast, osatakse mõelda oma võimalikule panusele selles töös. Olgu selleks toiduvalmistamist või hügieenitoiminguid juhendav tegevusjuhendaja, energiasäästlikke ja liikumispiiranguteta eluruume rajav ehitusjuht või klientide võimekuse arendamiseks IT lahendusi väljamõtlev arendusnõunik.
Esinedes õpilaste eest sain aru ka sellest, et saaksin tööandjana palju tunnustavamalt ja hoolivamalt oma tööperest rääkida. Minu sõnakasutus peaks palju rohkem väljendama nende igapäevatöö mitmekesisust ja väljakutsete rohkust ning väärtust, mida nad selle tulemusel erivajadustega inimestele ja kogu ühiskonnale loovad.”
“G4S on aastaid pööranud suurt tähelepanu noortele ja tutvustanud ettevõttes töötamise võimalusi. G4Si seostatakse eelkõige turvatööga, mis ei ole noorte esimene valik ja nii peame ise oluliseks rääkida nii tööst, kui ka paindlikkusest, mida saame pakkuda töötamaks õpingute kõrvalt või ainult suveperioodil, et saada esimene töökogemus. Läbi ettevõtte tutvustuste on meie juurde tööle tulnud mitmeid noori näiteks lennundusjulgestajaks Tallinna lennujaama või proovitud turvatööd, mis on pärast väga meeldima hakanud. Läbi praktikaprogrammi on alustatud enda karjääri saamaks IT- ja turvasüsteemide spetsialistiks,” selgitas G4S personalijuht Indrek Sarjas.
Lisaks tööandjatele käisid külas:
- Tartu Ülikooli lektor Merilin Kiviorg, kes rääkis vihakõnest ja sõnavabadusest ehk kus on vabaduse piir;
- koolitaja ja Braincamp Estonia asutaja Diana Teniste, kes jagas näpunäiteid, kuidas tagada endale jätkusuutlik edukas ja õnnelik elu;
- koguduse preester, õpetaja ja karjane Jaak Aus arutles, kas, kuidas ja miks mõjutab religioon inimest ja tema valikuid ning väärtuseid;
- kliiniline psühholoog ja unenõustaja Krista Peet andis praktilisi teadmisi kvaliteetsest unest;
- SpeakSmarti asutaja ja koolitaja Helina Loor õpetas gümnasiste argumenteerima;
- Erusõjaväelane William Combes arutles militaarse ohutuse teemadel;
Päev lõppes aulas paneeldiskussiooniga, kus arutati JWG tulevikku Tallinnasse rajatava riigigümnaasiumi valguses. Diskussioonis osalesid Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Mikk Kasesalk, JWG vilistlane ja poliitik Siim Kallas, JWG vilistlane ja teletoimetaja Kirsti Timmer, koolidirektor Rando Kuustik ja abiturient Elis Reitalu. Diskussioni modereeris vilistlane Helle Rudi. Konverentsipäeva eestvedaja oli õpetaja Eveli Veske.
Tööandjad Katre Savi, Maarjo Mändmaa ja Indrek Sarjas
Foto Cetriin Pajumägi