Avaleht

TTÜ välistudengid varjutavad Eesti ettevõtetes

Foto: TTÜ

Foto: TTÜ

Eesti Tööandjate Keskliit ja Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) saadavad 19. novembril, töövarjupäeval ning järgnevatel nädalatel Eesti ettevõtetega tutvuma 24 välistudengit. Projektis osaleb üle kümne Eesti juhtiva ettevõtte.

“Eestis õpib tuhandeid välistudengeid ja meie soov on, et suur osa neist seoks ka pärast ülikooli lõpetamist vähemalt mõneks ajaks oma tööelu Eestiga ning rakendaks oma oskusi, kogemusi ja võrgustikku siinse ettevõtluskeskkonna heaks,” ütles Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson. “Töövarjutamine on paljudele välistudengitele esimene kord Eestimaist töökultuuri päriselt kogeda, loodetavasti on hiljem lihtsam leida praktikakohta ja ka töökohta. Ettevõtja jaoks, kel seni välismaalt pärit tööjõuga kogemus puudub või kellel see on väike, on see samuti võimalus aimu saada, millist väärtust välistudengid nende organisatsioonile anda võiks.”

TTÜ innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektori Tea Varraku sõnul on enam kui pooled TTÜ välistudengid küsitluses vastanud, et sooviksid Eestis töötada. “Kindlasti on välismaalase, kellest enamik ei räägi eesti keelt või teevad seda konarlikult, värbamine siinsele ettevõtjale väljakutse, kui tegemist ei ole just ingliskeelse töökeskkonnaga. Töövarjutamisega tahamegi näidata, kui tublid, laia silmaringi ja suure kontaktide võrgustikuga on meie välistudengid ning kutsuda ettevõtjaid neid julgemalt esialgu praktikale ja hiljem ka tööle võtma,” ütles Varrak.

Töövarjuks läheb tudengeid Türgist, Itaaliast, Ukrainast, Indiast, Nigeeriast, Hollandist, Venemaalt, Taiwanist, Singapurist, Filipiinidelt, Gruusiast ja Mehhikost. Enamik neist õpib Tallinna Tehnikaülikoolis inseneri- ja tehnoloogia erialadel, on ka IT, rahvusvaheliste suhete ja ärijuhtimise tudengeid. Suurem osa neist on magistritaseme üliõpilased.

Välistudengeid võtavad vastu ettevõtted Standard, Valga Gomab Mööbel, Hilding Anders Baltic, Pärnu Haigla, HD FestForest Estonia, HKScan Estonia, Nortal, LHV Group, Reach-U, Enics Eesti, Stora Enso Eesti, Baltic Connexions ja Tarmeko Spoon.

Tegemist on esmakordse pilootprojektiga, millega järgmisel aastal on oodatud ühinema kõik Eesti ülikoolid ja välistudengitele oma töökeskkonda tutvustada soovivad ettevõtted.

Kevadel viis TTÜ välistudengite seas läbi uuringu, mille kohaselt kavatseb üle poole välistudengitest pärast lõpetamist otsida Eestis tööd, magistrantide seas on see osakaal ligikaudu kaks kolmandikku. Kõige enam soovivad siin erialast tööd leida keemia- ja materjaliteaduskonna välistudengid, kellest 80% kavatseb Eesti tööturule siseneda. Järgnevad infotehnoloogia teaduskonna välistudengid (66%), mehaanikateaduskonnas õppijad (64%) ja matemaatika-loodusteaduskonna välisüliõpilased (62%).

TTÜ võttis tänavu vastu 509 uut välistudengit 56 riigist, kasvatades välismaiste tudengite koguarvu Eesti ainsas tehnoloogiaülikoolis ligi 1400-ni.

Välistudengite töövarju projekti rahastab Euroopa Sotsiaalfond

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields