Avaleht

Maksud

[cmwizard menu=64 branch=9225 start_at=”3″ depth=1 menu_class=”nav menu” widget_class=”thirdlevel”/]

 

Paindlik ja töösõbralik Eesti

Eesti on rakendanud soodsat ja lihtsat, väheste eranditega maksusüsteemi. 1990ndate algul kindlaks määratud maksupoliitika põhialused olid seni õiged, kuid need ei taga edu edaspidiseks. Töötava Eesti maksupoliitika peab soodustama eelkõige töötegemist. Samuti on investeerimisotsuste langetamisel põhiargumentide seas nii tööjõumaksude suurus kui ka usk maksupoliitika stabiilsusse, mõlemaga on Eestis praegu kehvasti.

Raul

RAUL ARON
analüütik-nõunik

+372 699 9305
+372 56475111
raul.aron@employers.ee

 

Mille nimel me töötame

ETTEVÕTLUST SOODUSTAV MAKSUKESKKOND

  • Riik langetab otsustavalt tööjõumakse, et kaitsta Eesti ettevõtete konkurentsivõimet, tuua uusi investoreid ja töökohti. Riigieelarve vajak kaetakse lisatöökohtade loomise ja avaliku sektori kulude pidurdamisega.
  • Maksumuudatuste mõjuanalüüsid koostavad sõltumatud hindajad, uued ja senised mõjuanalüüsid avalikustatakse.
  • Maksukorraldust muudetakse nii, et suureneb kohalike omavalitsuste motivatsioon arendada kohalikku ettevõtluskeskkonda.
  • Maksuamet teeb oma töö tõhustamiseks märksa enam koostööd majandusvaldkondade liitude ja tööandjate esindajatega, et parandada oma valdkonna- ja sektoripõhist spetsialiseerumist nii riigi tasandil kui ka piirkonniti.
  • Kaotatakse sotsiaalmaksu miinimumi nõue, et muuta osalise koormusega töötamise maksukoormus võrreldavaks täiskoormusega töötamisega.
  • Sotsiaalmaksu maksmine jagatakse tööandja ja töötaja vahel, mis tõstab indiviidi teadlikkust ja vastutustunnet. Jagamise käigus ei tohi väheneda töötaja netosissetulek.

Soovin kaasa rääkida maksupoliitika arendamises

[contact-form-7 id=”9900″ title=”Maksud”]

Liitu tööandjate uudiskirjaga

Uudiskiri jõuab teie postkasti üks kord kuus.

"(kohustuslik)" indicates required fields